Hindistan Cevizi Yağını Filtre Kahveniz ile Tüketebilirsiniz

En Çok Okunanlar

     Hindistan cevizi yağı içerisinde bulundurduğu orta zincirli yağ asitleri sayesinde diğer yağlardan çok daha sağlıklı oluyor. Sağlıklı olmasının yanı sıra bu orta zincirli yağ asitlerinin metabolizmayı hızlandırma etkisi de olduğu için kilo vermeye yardımcı olduğu bilinen bir gerçektir.

Hindistan Cevizi Yağı Ne gibi Faydalar Sağlar

*Hindistan cevizi yağı, içerisinde bulundurduğu laurik asitler sayesinde kötü kokuları önler ve gün boyu kötü kokulardan arınmanızı sağlar.

*Hindistan cevizi yağı, antifungal ve antibakteriyel özellikleri de içerisinde barındırır. Bir tatlı kaşığı büyüklüğündeki hindistan cevizi yağını bir bardak su ile seyreltin ve gargara yapın. Ağzınızın bu işlemden sonra çok daha ferah koktuğunu hissedeceksiniz. Aynı zamanda antibakteriyel etkisiyle de ağızdaki zararlı bakterileri yok etmeye yardımcı oluyor.

*Hindistan cevizi yağı antibakteriyel özellikleriyle mantar ve iltihap oluşumunu da önler. Biraz hindistan cevizi yağını karbonat ile karıştırıp dişlerinizi fırçalarsanız ağız içi iltihap oluşumunu önemli etkide önlerken aynı zamanda dişlerinizin beyazlamasına da yardımcı olmuş olursunuz.

*Hindistan cevizi yağı cildi onarıcı bir etkiye sahiptir. Bu nedenle yatmadan önce Hindistan cevizi yağını göz altlarınıza 30 dakika boyunca masaj şeklinde uygularsanız hindistan cevizi yağı göz altı torbalarınızın dolmasına ve cildinizin güzelleşmesine yardımcı olacaktır.

*Eğer istenmeyen tüylerden kurtulmak için jilet kullanıyorsanız traş sonrası tahrişleriniz için kullanabilirsiniz.

*Bu maddemiz özellikle de hamile kadınları yakından ilgilendiriyor. Hindistan cevizi yağı çatlaklara mucizevi bir şekilde iyi geldiği için vücudunuzda oluşan çatlaklara Hindistan cevizi yağı ile müdahalede bulunabilirsiniz.

*Hindistan cevizi yağı mucizevi bir şekilde vücuda iyi geldiği gibi saçların onarılmasında da önemli bir rol oynar. Hindistan cevizi yağını saçlarınıza sürün ve 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu işlem saçlarınıza hacim,parlaklık ve direnç katacaktır.

*Hindistan cevizi yağı aynı zamanda böcek ısırıkları ve kas ağrılarına da son derece iyi gelmektedir. Bu nedenle kas ağrılarınızın olduğu bölgeye Hindistan cevizi yağı ile masaj yapmak size oldukça iyi gelecektir.

*Tırnaklarınız zayıfsa ve hemen kırılıyorsa her gece yatmadan önce hindistan cevizi yağı ile tırnaklarınıza ve tırnak çevresine masaj yapın.Hem tırnaklarınızın hem de tırnak çevresindeki derinin güçlendiğini fark edeceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Ve Filtre Kahve İlişkisi

     Amerika Birleşik Devletleri’nde bu konu ile ilgili bir araştırma yapılmış.  Her gün 2 tatlı kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı ilaveli kahvenin yağ yakımını yüzde 10 oranında artırdığı ve her gün 200 kalori daha fazla yakmaya yardımcı olduğu söyleniyor. Bilim adamları, Hindistan cevizi yağında orta zincirli yağ asitleri olduğunu ve bunun da metabolizma hızını yükselttiğini, böylece tokluk süresinin uzadığını ve daha az yiyerek doymayı sağladığını belirttiler. Aynı zamanda bu yağ yakıcı kahveyi kullananların daha tok, enerjik ve kolay kilo verdiğini savunuyorlar. Bu kahvenin aynı zamanda, bağırsakların iç yüzeyini temizlediği ve kabızlık gibi sindirim sorunlarını gidermek için de çözüm olduğu tespit edildi. Filtre kahve ve Hindistan cevizi yağı ilişkisi bu nedenle insanı hem tok tutuyor hem de kuvvetlendiriyor. 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

Mutlaka Okuyun

spot_img

En Son Okunanlar

spot_img