Susam Yağının Saçınıza Sağlayacağı Birbirinden Kıymetli 5 Fayda

En Çok Okunanlar

Susam yağının saça faydalarını bilmeyen yoktur.Yağların kraliçesi olarak bilinen susam yağı, cilt ve saç bakımından yemeklere kadar birçok yerde kullanılan muazzam bir yağdır. Bizlere sunduğu faydaları saymakla bitiremeyecek olsak da susam yağının saçımıza sunduğu faydaları sıralayabiliriz.

Saçlarınızın erken beyazlamasını önler
Susam yağı ile saçınıza masaj yaparak saçınızın rengini korumasına yardımcı olabilirsiniz. Böylece saçınızın erken beyazlamasının önüne geçmiş olursunuz. Hatta susam yağının saç renginizi koyulaştırma özelliği de bulunmaktadır.

Saçlarınızın uzamasına yardımcı olur
Susam yağı kafa derinizdeki kan dolaşımını artıracağından saçlarınızın uzamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca rahatlıkla emilebilen bir yağ olduğundan saç köklerinizi de besleyecektir.

Saçınızı güneşin zararlı ışınlarından korur
Doğal bir güneş kremi olarak işlev görür ve kafa derinizin güneşin zararlı ışınlarından etkilenmesine engel olur. Kafa derinizde oluşturacağı katman ile saç diplerinizin zarar görmemesini sağlar ve böylece saçlarınız daha sağlıklı olur. Güneşe çıkmadan önce yağı saç derinize iyice yedirmeniz gerektiğini (bu sayede yağ damlacıklarının mercek görevi görmesini engellemiş olursunuz) ve güneş ışınlarının altında uzun süre kalmanız durumunda kendinizi korumak için gerekli önlemleri almanız gerektiğini de hatırlatalım.

Sakinleştirici özelliği
Yüksek sıcaklık saça zarar verir. Saç diplerinin ısısını düşürmeye yardımcı olan susam yağı bu sayede saçların zarar görmesini engeller.

Kepek önleyici
Her gece yatmadan kafanıza susam yağı ile masaj yapmak kepek ile mücadelenize etkili bir katkıda bulunacaktır.

BONUS: Susam yağı ve badem yağı tarifi ile saçınızı besleyin ve yumuşatın
2 Çorba Kaşığı Hayfene Susam Yağı
2 Çorba Kaşığı Hayfene Tatlı Badem Yağı
Sıcak Havlu
Uygulanışı:
Susam ve tatlı badem yağını bir kâsede karıştırın. Karışımı parmak uçlarınızla kafa derinize masaj yaparak uygulayın. Saçınız tamamen karışımla kaplandıktan sonra sıcak bir havlu ile saçınızı kapatın.
30-45 dakika sonra havluyu açın ve şampuanla saçınızı yıkayın.
Bu karışım sayesinde hem saçlarınız beslenecek hem de badem yağı sayesinde saçlarınız ağırlaşmadan yumuşayacak.

Lezzet İpuçları kategorimize geri dönebilir ya da Hindistan Cevizi Yağı Hakkında Bilmeniz Gerekenler hakkında bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

Mutlaka Okuyun

spot_img

En Son Okunanlar

spot_img