Okyanus Ötesinden Gelen Acısıyla Chili Piri Sos

En Çok Okunanlar

Chili Piri birçok yemek ya da atıştırmalığın yanında afiyetle yiyebileceğiniz, Meksika kültürüne özel, fıçıda fermante edilmiş el yapımı bir acı sostur. Aylarca süren denemeler sonunda seçilen tarifler ile yapılmış, kompleks bir tada ve derinliğe sahip olana kadar yaşlandırılmıştır. Özellikle Chili Piri No:1 dünyanın en acı soslarından bir tanesidir. Acı olmasının yanında yemeklere özellikle de fast foodlara kattığı tat tartışmasız çok güzeldir. Patates kızartması, tavuk, et, köfte gibi yemeklerle birlikte tüketebileceğiniz Chili Piri sosu denerseniz lezzetine doyamayacağınıza ve bağımlısı olacağınıza eminiz. 

Chili Piri Sosu Nereden Alabilirim

 Chili Piri sos Meksika’ya özel bir sos olmakla beraber Türkiye’de satışı çok nadir yerlerde yapılmaktadır. Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız ve Chili Piri satın almak istiyorsanız Hayfene’den satın alabilirsiniz. Türkiye’de orijinal tescilli olan Chili Piri yalnızca Hayfene markası altında satılmaktadır.

Chili Piri Sosunun İçinde Hangi Maddeler Bulunuyor

 Chili Piri sos Meksika kültürüne özgü, özel üretim bir sos olduğu için yapım aşaması ve tarifini gizli tutmaktayız. Chili Piri sos içeriği hakkında tek söyleyebileceğimiz; Cayenne biberi ve Himalaya tuzu gibi birçok organik malzeme kullandığımız ve sosu acı seviyesine göre No:1 ve No:2 olarak ürettiğimizdir. Chili Piri sosun içerisinde diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi hiçbir katkı maddesi kullanılmamıştır. 

Chili Piri Sosu Hangi Yemeklerde Kullanabilirim

Eğer acı seven bir bireyseniz, Chili Piri sosu bütün yemeklerinize tat ve acı katmak suretiyle kullanabilirsiniz. Özellikle acı ile çok yakıştığı bilinen et, tavuk ve pizza gibi yemekler ile mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Gerek kullanıcı yorumları gerekse yapım aşamasında bulunan şeflerimizin deneyimlerine dayanarak söyleyebiliriz ki Chili Piri sos patates kızartması başta olmak üzere bütün fast food ürünlerine de mükemmel bir şekilde yakışıyor.

Chili Piri Sosu Evde Yapabilir Miyim

Meksika kültürüne özgü özel yapılan bu sosu evde yapmak maalesef diğer soslar gibi mümkün değil. Çünkü bu sosun tarifini maalesef paylaşamıyoruz. Ancak Chili Piri sosu tattıktan sonra vazgeçmeyeceğinizi ve sofralarınızdan eksik etmeyeceğinizi biliyoruz.  Bu benzersiz sosu hemen Hayfene‘den sipariş verebilirsiniz. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

Mutlaka Okuyun

spot_img

En Son Okunanlar

spot_img