Daha Sağlıklı Beslenme İçin Ufak Değişiklikler Yeter

En Çok Okunanlar

Daha sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinebilme adına , emeklerinizi daha sağlıklı hale getirmek ve daha fazla besleyici gıda tüketmek istiyor ama bunu yapmak zor geliyor olabilir. Bunun için mutfağınızı baştan yaratmanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Ufak tefek değişikliklerle daha sağlıklı beslenmeye başlayabilirsiniz.

Tabağınızda yer açın
Tabağınızın yarısını yeşillik ve sebzelere ayırın. Sadece bunu yaparak bile çok daha iyi beslenmeye başlayacaksınız. Üstelik çok kolay bir yöntem…

Yeşil smoothie’ler hazırlayın
Her gün bir tane sebzeli smoothie içmeyi hedefleyin. İstediğiniz yeşillikleri blender’dan geçirip bir bardak dolusu şifa elde edebilirsiniz. İsterseniz içine stevia ekleyerek tatlandırabilir ve hem sağlıklı hem de daha leziz hale getirebilirsiniz.

Yeşillikleri gizleyin
Yeşilliklerinizi çorbaların, türlülerin, et yemeklerinin içine ekleyin. Böylece, ne yerseniz yiyin daha sağlıklı olacaktır.

Suyu es geçmeyin
Daha sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmek adına gün içerisinde her an gözünüzün önünde bir su şişesi bulunsun. Böylece su içmeyi unutmaz ve günlük ihtiyacınızı karşılarsınız. Ayrıca su içerek sağlıksız yemeklerden de uzak durabilirsiniz.

Dolabınıza zaman ayırın
Haftada bir iki saatinizi dolabınıza ayırın. Taze sebze ve yeşillikler satın alın. Mümkünse haftalık yemekler hazırlayıp dolabınızda bekletin. Böylece acıktığınızda yiyebileceğiniz sağlıklı bir yemek, dolapta sizi bekliyor olacak.

Adım adım
Bir anda mutfağınızı ve alışkanlıklarınızın tamamını değiştirmeye çalışmayın. Her hafta ufak değişiklikler yapın. Bir hafta beyaz pirinç yerine kahverengi pirinci mutfağınıza taşıyın, ertesi hafta smoothie’lere ağırlık verin. Topyekûn değişim sizi strese sokabilir ve sağlıklı mutfak hedefinizden alıkoyabilir.

Diğer Sağlıklı Yaşam İpuçlarımızı inceleyebilir ya da Çöpe atacağınız Çilek Dipleri İçin Önerimizi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

Mutlaka Okuyun

spot_img

En Son Okunanlar

spot_img