Hindistan Cevizi Yağı ile Diş Beyazlatma

En Çok Okunanlar

Kim daha beyaz dişlere sahip olmak istemez ki? Elbette kişisel bakımımıza hepimiz önem veriyoruz ya da günlük yoğun tempo ile geçen zamanda önem vermeye çalışıyoruz. Özellikle ağız ve diş sağlığına dikkat ederken kullandığımız sıradan diş macunları kimi zaman yetersiz kalabiliyor. Hal böyle olunca doğal yollarla evde hazırladığımız formüllerle hayal ettiğimiz bembeyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak için bir takım ürünlere başvuruyoruz. Bunların başında da hindistan cevizi yağı geliyor. Birçok kişinin deneyerek olumlu sonuç aldığı hindistan cevizi yağı ile diş beyazlatma işlemi, hem pratik hem de herhangi bir yan etkisi yok. Doğal olması sebebi ile dişleri beyazlatırken diş minesine de hiçbir zararı dokunmuyor.

Dış görünüşün güzel olmasının yanı sıra insanlar gülüşleri ile de ön planda olmak istiyor. Doğuştan gelen diş bozukluğu gibi problemlerden ötürü kimi insanlar bu konuda şanssız olabiliyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki insanların yuzde 50’sine yakın bir kısmı, 30 yaşına gelene kadar diş problemleri ile ilgili sıkıntılar yaşıyor. Bir süredir denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış olan bu yöntem ile dişler kısa sürede daha beyaz ve temiz görünüyor.

Hindistan Cevizi Yağı ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Dünya genelinde diş beyazlatma operasyonlarına sıklıkla başvurulur. Üstelik bir kere diş beyazlatma işlemi uygulandıktan sonra bir yıl boyunca bu operasyon tekrar edilemiyor ve her yıl düzenli olarak tekrar edilmesi gerekiyor. Fakat hindistan cevizi yağı bu operasyonlara göre hem uğraş gerektirmiyor hem de doğal olması sebebiyle dişlere zararı da dokunmuyor. Bu yöntem sayesinde hindistan cevizi yağı dişlerin renginin açılmasına ve doğal beyazlığına kavuşmasına yardımcı olurken diş minesi de zarar görmemiş oluyor.

Hindistan Cevizi Yağı ile Diş Beyazlatma İçin Malzemeler:


1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı 

Evet, hindistancevizi yağı ile diş beyazlatma için size gereken sadece 1 yemek kaşığı kadar hindistan cevizi yağıdır.

 

Hindistan Cevizi Yağı ile Dişler Nasıl Beyazlatılır


Dişleri fırçalama işleminden önce bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağını 10 dakika boyunca ağızda çalkalayın. Buradaki en önemli nokta yağı doğru çalkalamak. Ağızdaki her bir noktaya yağ temas etmeli ki temizlenmesi ve tonsinlerin emilmesini sağlayarak her bir noktayı temizlemeli. 10 dakika sonra ağızdaki yağ çıkarılır.

Uzun zamandır bu yöntem özellikle Hindistan’da çok fazla kullanılmaktaydı. En büyük sebeplerinin başında ise ağızdaki bakterileri öldürüp mikroplardan arındırmaktı.

Bu yöntemi kullanan herkes olumlu sonuçlar alıyor. Hindistan cevizi yağının, kullanıldığı dakika etki göstermesi beklenemez. Fakat düzenli kullanımı sonucunda araştırmalar gösteriyor ki pozitif sonuçlar elde edebilirsiniz. Hayfene’den tamamen organik hindistan cevizi yağınızı hemen sipariş edebilir, bembeyaz dişlere sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

Mutlaka Okuyun

spot_img

En Son Okunanlar

spot_img